Registrace | Zapomenuté heslo?Bezpečnostní rada státu projednala novou Obrannou strategii České republiky

Bezpečnostní rada státu projednala novou Obrannou strategii České republiky

22. září 2023 08:00 Redakce BC | Aktuálně - Domácí zprávy

Ve středu 21. září 2023 se ve Strakově akademii uskutečnilo další zasedání Bezpečnostní rady státu. Její členové se zabývali především aktuálními problémy, ale projednali i několik koncepčních materiálů.

Bezpečnostní rada státu projednala dokument Obranná strategie České republiky a vzala na vědomí plán vytváření a udržování státních hmotných rezerv k zajištění bezpečnosti České republiky na roky 2024–2025 a návrh rozšíření systému pro posílení odolnosti veřejné správy proti nelegitimnímu ovlivňování.

Schválila také koncepci zvýšení požární ochrany v lesích se zaměřením na požární prevenci a budování kapacit na hašení lesních požárů a vyhodnocení cvičení orgánů krizového řízení NATO Crisis Management Exercise 2023 (CMX23) v České republice.

Bezpečnostní rada státu dále vzala na vědomí návrh změny Statutu Ústředního krizového štábu, manuál Národního systému reakce na krize pro potřeby řízení obrany státu a implementaci přijatých opatření Národního systému reakce na krize v oblasti letových navigačních služeb.

Štítky: bezpečnostní rada státu | zabezpečení

Zdroj: https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/bezpecnostni-rada-statu-projednala-novou-obrannou-strategii-ceske-republiky-208556/

DALŠÍ ČLÁNKY Z KATEGORIE Aktuálně

OBLÍBENÉ ČLÁNKY

Téma týdne

Evropský den proti vloupání 2024

Evropský den proti vloupání 2024

19. června 2024 09:35

I letos si během Evropského dne proti vloupání připomeneme základní rady a doporučení na zabezpečení obydlí nejen během letního období. V průběhu letních měsíců trávíme raději více času na čerstvém vzduchu, vyrážíme na výlety nebo na dovolené, než abychom zůstávali doma. Naší nepřítomnosti a opuštěného obydlí pak mohou využívat pachatelé, kteří se zaměřují na vykrádání bytů a domů. V rámci Evrops ...

Přečíst článek >