Registrace | Zapomenuté heslo?V hlavních rolích umělá inteligence

V hlavních rolích umělá inteligence

22. května 2024 08:47 Redakce BC | Aktuálně - Domácí zprávy - Technologie

Na Krajském úřadě Ústeckého kraje se uskutečnil seminář na téma Umělá inteligence, způsoby manipulace a sociální inženýrství – jak se bránit, jak je rozpoznat a proč je nepodceňovat. Přednášku pro preventisty, kteří se ve své praxi setkávají s problematikou nových technologií a jejich dopady na společnost, vedl odborník Ondřej Moravčík.

Během své prezentace pan Moravčík podrobně vysvětlil, jak může být umělá inteligence (AI) využívána k manipulaci informací a ovlivňování lidí. Uvedl příklady z praxe, kde AI byla zneužita k šíření dezinformací, vytvoření deepfake videí či k cíleným phishingovým útokům. Diskutovalo se také o technikách sociálního inženýrství, které jsou často kombinovány s technologickými nástroji k manipulaci chování jednotlivců i skupin.

Přednášející zdůraznil význam kritického myšlení a důkladného ověřování informací, což jsou klíčové dovednosti v boji proti manipulaci. Dále byly představeny praktické postupy a nástroje, jak se bránit proti těmto technikám. Ondřej Moravčík také upozornil na důležitost etických aspektů při vývoji a nasazení umělé inteligence, aby bylo minimalizováno riziko zneužití těchto technologií.

Seminář byl velmi interaktivní, s mnoha dotazy a diskusemi ze strany účastníků, což přispělo k jeho vysoké informační hodnotě a aktuálnosti. Preventisté ocenili zejména konkrétní rady a doporučení, které mohou uplatnit ve své práci. Celkově šlo o velmi přínosnou a inspirativní akci, jež obohatila účastníky o nové poznatky a nástroje pro efektivní prevenci a obranu proti manipulativním technikám využívajícím umělou inteligenci.

Zodpovídá: Mgr. Hana Šťástková

Štítky: Technologie | bezpečnost | umělá inteligence | přednáška

Zdroj: https://www.kr-ustecky.cz/v%2Dhlavnich%2Drolich%2Dumela%2Dinteligence/d-1786942/p1=272960

OBLÍBENÉ ČLÁNKY

Téma týdne

KŘP Ústeckého kraje - Policisté na Dni bezpečnosti

KŘP Ústeckého kraje - Policisté na Dni bezpečnosti

22. května 2024 08:38

CHOMUTOVSKO - Děti si od policistů odnášely své otisky, drobné dárky, ale i zážitky. „Den bezpečnosti, aneb Prevence zábavně“. Pod tímto heslem se v neděli odpoledne v areálu Domovinky konala další akce chomutovského „Rodinného zápolení“. Pro soutěžící i nesoutěžící účastníky byl připraven pestrý program, tentokrát i za účasti chomutovských policistů, strážníků nebo hasičů. Na stanovišti policie ...

Přečíst článek >