Registrace | Zapomenuté heslo?KLADENSKO – Kriminalisté obvinili muže ze dvou trestných činů

KLADENSKO – Kriminalisté obvinili muže ze dvou trestných činů

24. dubna 2024 09:58 Redakce BC | Aktuálně - Domácí zprávy - Krimi

Kladenští kriminalisté, kteří se zabývají majetkovou trestnou činností, objasnili vloupání do dvou rodinných domů v Hostouni, k nimž došlo v závěru roku 2023 a na počátku letošního roku. Po zadržení muže a jeho výslechu ho obvinili.

Na těchto případech, stejně jako na ostatních, kriminalisté intenzivně pracovali, aby objasnili všechny skutky a zjistili konkrétní osobu. Doslova mravenčí prací na základě ohledání místa, získaných důkazů a celkového prověřování se kriminalistům podařilo vytipovat podezřelou osobu. Na základě toho vydal státní zástupce předběžný souhlas se zadržením.

Podezřelého 51letého muže zadrželi kolegové z Prahy při silniční kontrole a poté ho předali kriminalistům k dalším úkonům.

Po jeho výslechu vyšetřovatelka proti muži zahájila trestní stíhání a obvinila ho ze spáchání dvou trestných činů, a to z porušování domovní svobody a krádeže. Obviněný je stíhán na svobodě a v případě pravomocného odsouzení mu hrozí trest odnětím svobody na jeden rok až pět let.

V rámci výslechu se muž k vloupáním doznal a uvedl, že si domy vybral zcela náhodně, jelikož se v nich nesvítilo a z toho odvodil, že se uvnitř nikdo nenachází…

por. Bc. Michaela Richterová
tisková mluvčí
P ČR Středočeského kraje
18. dubna 2024

Štítky: Krimi | Policie ČR | bezpečnost

Zdroj: https://www.policie.cz/clanek/objasnili-jsme-vloupani-do-rodinnych-domu-v-hostouni.aspx

OBLÍBENÉ ČLÁNKY

Téma týdne

KŘP Ústeckého kraje - Policisté na Dni bezpečnosti

KŘP Ústeckého kraje - Policisté na Dni bezpečnosti

22. května 2024 08:38

CHOMUTOVSKO - Děti si od policistů odnášely své otisky, drobné dárky, ale i zážitky. „Den bezpečnosti, aneb Prevence zábavně“. Pod tímto heslem se v neděli odpoledne v areálu Domovinky konala další akce chomutovského „Rodinného zápolení“. Pro soutěžící i nesoutěžící účastníky byl připraven pestrý program, tentokrát i za účasti chomutovských policistů, strážníků nebo hasičů. Na stanovišti policie ...

Přečíst článek >