Registrace | Zapomenuté heslo?Zloděj rozléval na místech činu dezinfekci, chtěl zničit stopy, ale nepomohlo mu to

Zloděj rozléval na místech činu dezinfekci, chtěl zničit stopy, ale nepomohlo mu to

25. července 2023 10:57 Redakce BC | Aktuálně - Krimi

České Budějovice - Kriminalisté zveřejnili fotografie odcizených věcí a hledají jejich majitele. 

Českobudějovickým kriminalistům se ve spolupráci s policisty z několika obvodních oddělení podařilo usvědčit pachatele, který opakovaně nejméně od února do května tohoto roku páchal trestnou činnost na nejrůznějších místech našeho kraje. Jak se podařilo zjistiti, vloupal se do více než deseti rekreačních objektů na Prachaticku, Českobudějovicku, Českokrumlovsku a Jindřichohradecku a způsobil škodu předběžně vyčíslenou na necelých 500 tisíc korun.

V těchto objektech přebýval, konzumoval zde nalezené potraviny, ale také ničil zařízení chat a kradl. Koncem května jej dopadli policisté z obvodního oddělení Trhové Sviny přímo v jednom z objektů. V době zadržení měl u sebe věci pocházející z předchozí trestné činnosti, které policistům vydal. Neuvedl však, kde  k nim příšel. 

Případem se intenzivně zabývají kriminalisté, kteří touto cestou hledají majitele odcizených věcí, které jsou zveřejněny na fotografiích. Není totiž vyloučeno, že vykradených objektů bude ještě více. Pachatel (48 let) z Českobudějovicka je velmi známý recidivsta, který byl v minulosti za obdobné skutky odsouzen a potrestán. Letos na jaře opustil brány vězení, aby do dvou měsíců opět začal páchat trestnou činnost. Tu dělá zásadně sám, pohybuje se vždy pěšky, s krosnou na zádech.

Na místech činu rozléval dezinfekci s tím, že myslel, že po sobě zničí všechny stopy. To se mu však nepovedlo. Policisté i tak nasbírali dostatek důkazů, aby ho mohli začít stíhat pro trestné činy krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Muž je stíhán vazebně.

Pokud jste majiteli některých z odcizených věcí nebo víte, z jakého pochází objektu, kontaktujte, prosím, policii na telefonním čísle 158. Pomozte tak kriminalistům najít další poškozené. Děkujeme za spolupráci.

por. Ing. Štěpánka Schwarzová, krpc.pio@pcr.cz

Štítky: Policie ČR | kriminalita | bezpečnost | krádež | Jižní Čechy

Zdroj: https://www.policie.cz/clanek/policiste-dopadli-zlodeje-ktery-vykradl-nekolik-rekreacnich-objektu.aspx

OBLÍBENÉ ČLÁNKY

Téma týdne

Kamery pomáhají odhalovat trestné činy v teplickém regionu

Kamery pomáhají odhalovat trestné činy v teplickém regionu

9. října 2023 09:04

Věděli jste, že díky kamerovým záznamům bylo v posledních několika týdnech na Teplicku odhaleno a vyřešeno hned několik závažných trestných činů? Kamery, kterými jsou vybaveni strážníci, městské kamerové systémy i záznamy z bezpečnostních kamer jsou významnou součástí při potírání trestné činnosti. Možná si říkáte, že být pod drobnohledem kamer není příjemné, ale z hlediska bezpečnosti jde o jede ...

Přečíst článek >